Если вам нужены dle бесплатные шаблоны последней версии для сайта
» » Evangelija pagal Matą / The Gospel According to St. Matthew (1964)

Evangelija pagal Matą (1964) ONLINE

Labai gera
 • Reitingas
 • Metai :

  1964

 • Pavadinimas :

  Evangelija pagal Matą / The Gospel According to St. Matthew (1964)

 • Režisierius :

  Pier Paolo Pasolini

 • Aktoriai :

  Enrique Irazoqui, Margherita Caruso, Susanna Pasolini, Marcello ...

 • Žanras :

  Biografiniai, Dramos, Istoriniai, Šeimai

 • Kalba :

  Lietuvių (Mėgėjiškas)

 • Trukmė :

  02:17:09

Siužetas:

Vienas gražiausių, iškilmingiausių legendinio P.P.Pasolini filmų, kuriame Kristaus gyvenimas "atkuriamas" dokumentinio kino maniera. Pietų Italijos gamtovaizdžiai, neprofesionalių aktorių veidai suteikia vaizdui archajiško tikrumo, Kristaus mokymas tarsi gimsta čia pat stebint mums.

1964-aisiais smarkią kontroversiją sukėlė europietiškas Jėzaus filmas. Nes „Pirmosios evangelijos – Mato“ režisierius buvo pats Pieras Paolo Pasolini, marksistas – kaip homoseksualistas ir antiklerikalas ne visai artimas krikščionybei. Marksistai draugai šiam italui prikišo išdavystę, o krikščionys savo vertinimu svyravo. Kai ką atstūmė revoliuciniai Jėzaus bruožai, tačiau katalikų kino organizacijos „OCIC“ narius Pasolini darbas sugebėjo taip įtikinti, kad jie jam net paskyrė prizą. Įvertinime sakoma: „Autorius, apie kurį kalbama, jog jis neišpažįsta mūsų tikėjimo, pasirinkdamas tekstus ir scenas parodė pagarbą ir takto jausmą. Jis sukūrė gražų filmą, krikščionišką filmą, kuris palieka gilų įspūdį.“
Pasolini elgėsi visai kitaip nei jo kolegos Holivude. Pirmiausia jis visai nesistengė išeities medžiagos padaryti žiūrovui lengviau virškinamą. Pasolini Jėzus yra nesutaikomesnis nei įprasta, arba– arba žmogus, kuris niekad nesijuokia, net turi fanatiškų bruožų. Centre atsidūrusi žmonių kaltė, priesakas mylėti ir kontrastas tarp „krašto proletariato“ ir pasipūtusių turtuolių. Filmo pasakojimas koncentruojasi į pamokslaujantį, raginantį, besiginčijantį Jėzų. Pasolini griežtai laikosi Mato teksto. Atpažįstamas jo ketinimas bent kiek perteikti Jėzaus reikalavimų griežtumą.
„Pirmajai evangelijai“ svetimos klišės bei sentimentai, ir tai šį filmą taip pozityviai išskiria iš daugelio Jėzaus filmų. Gerbtina ir tai, kad Jėzaus reikalavimai pateikti kaip konfrontacija žiūrovui. Vis dėlto Pasolini filmą tik sąlygiškai galima vadinti krikščionišku. Kvietimą teisėtiems veiksmams galima aiškinti ir marksistiškai, tuo tarpu evangelijų susitaikinimo žinios čia nėra. Pagaliau italų režisierius sukūrė labai asmenišką ir subjektyvų filmą, kuris atitinka jo pasaulėžiūrą: „Nors mano požiūris į pasaulį yra religinis, aš netikiu Kristaus dieviškumu… Aš sukūriau filmą, kuriame per vieną asmenybę išreikštas visas mano ilgesys to, kas mistiška, epiška, tragiška“ („Jesus in der Hauptrolle“, p. 35).
MOVIEX.IN

Žiūrėjo daug
Вместо этого текста поставьте код плагина шириной 640 пикселей
Вместо этого текста поставьте код плагина шириной 640 пикселей
Informacija

Mielas lankytojau. Tu čia esi kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome tau užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
«    Liepa, 2018    »
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Ką dažniausiai žiūrite?


Filmai ir serialai internete.


Nei vienas failas, kuris matosi puslapyje nėra patalpintas šioje svetainėje. Puslapyje patalpintos nuorodos yra vartotojų. Šios svetainės administracija neturi nieko bendro.